Avec Hotel

Hakkımızda

Çanakkale, Antik Çağ’dan günümüze kadar birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu’nun Batı’ya ve Avrupa’ya açılan kapısı durumunda.

 

Çanakkale, tarihin önemli zaman aralıklarında farklı ülkelerin dikkatini çeken ve stratejik önemi nedeniyle uzun mücadelelere tanıklık etmiş bir şehir. Bugün ise Avustralya ve Yeni Zelanda’dan Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’ya kadar farklı coğrafyalardan insanların barış ve huzur içinde bir araya geldiği eşsiz bir destinasyon olarak dikkat çekiyor.

 

Çanakkale, sadece tarihteki yeri değil, sıradışı doğası ve pırıl pırıl denizi ile de son yıllarda birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Avec Hotel’in içinde bulunduğu bölge, özellikle oksijen deposu olarak tanınan Kaz Dağları, Bozcaada, Truva Hazineleri, Gelibolu tarihi yarımadası, Gökçeada, Parion, Çimenlik Kalesi gibi ziyarete açık noktalarıyla önde gelen turizm merkezi haline gelmiş durumda.

 

Çanakkale, hava kalitesi, antik şehirlere olan yakınlığı, ekolojik çeşitliliği ve kültürel zenginliğiyle Güney Avrupa’nın en gözde bölgelerinden.

Avrupa’nın en büyük metropollerinden İstanbul ve İzmir’in tam ortasında yer alan Çanakkale ziyaretçileri için farklı ulaşım seçeneklerini bir araya getiriyor.

 

Her gelir grubundan ziyaretçiler için çok cazip tatil olanaklarıyla Çanakkale ve çevresi, Türkiye’nin Bodrum, Marmaris ve Antalya gibi dünya çapında tanımış turizm merkezlerinin yanında farklı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Çanakkale’de 2005 yılında Otomotiv sektörü ile yatırımına başlayan PAŞALI GRUBU şirket iştirakleri arasına turizmi de dahil ederek, 2020 yılı içerisinde Avec Hotel – Çanakkale’yi faal hale getirdi.

Avec Hotel’deki birinci önceliğimiz misafirlerimiz konforlu ve güvenli şekilde konaklamasını sağlamak. Bunun yanında ziyaretlerini eğlenceli bir deneyime dönüştürebilmeyi çok önemsiyoruz. Rezervasyon aşamasından resepsiyona, restauranttan SPA alanına kadar bu deneyimi kusursuz yaşatabilmek için çok titiz bir hazırlık yaptık.

Bütün bunların yanında Carne Restoran’da Executive Şefimiz ve ekiplerinin hazırladığı yörenin eşsiz et ve deniz ürünleri misafirlerimizi bekliyor. Bu sayede Türkiye’nin dünyada en iddialı olduğu alanlar arasında yer alan misafirperverliğimize müthiş bir damak tadı deneyimini ilave ediyoruz.

Konuklarımız, seyahat yorgunluklarının ardından hafif atıştırmalıkları Cafely Bistro ve A Black Lounge’da bulabilirler. Günün yorgunluğunu SPA-Welness bölümünde masaj ile atabilirler.

 

Toplantılar, nişan-düğün etkinliklerinin yapılabileceği en uygun iç ve dış mekanlar yine Avec Hotel’ de.

 

Otelimizin bütün noktalarında hızlı internet bağlantısı ve en üst seviyede sağlık şartlarını karşılayan, modern klima düzenekleri yer almakta.

Avec Hotel’in tüm odaları ve ortak alanları, kullanılan servis araçları da dahil olmak üzere, Sağlık Bakanlığı onaylı KLEENTECH şirketinin uzman ekiplerince düzenli olarak nano gümüş-iyon teknolojisi ile birey, aile ve toplum sağlığı için anti-bakteriyel uygulamalarıyla dezenfekte edilmektedir.

Misafirlerimizin Havalimanı, İskele meydanı, Çarşı, Kordon boyuna trafik sorunu yaşamadan gidip gelebilmeleri için ücretsiz, deneyimli sürücüler tarafından kullanılan, modern VIP araç servisi mevcuttur.

 

Çanakkale Avec Hotel, insanlık tarihinin nefes kesen Truva ve Assos antik kentlerine komşu olmasının yanında Gökçeada, Bozcaada güzergahlarına çok yakın önemli bir dinlenme ve konaklama mekanı olarak öne çıkıyor.

Bunların yanında Uluslararası Troia Festivali ve Çanakkale Bienali çerçevesinde bölgemize gelen ziyaretçilerimiz için en uygun şartları sunan tesis olarak konumlanıyoruz.

 

Rafine bir tatil deneyimi, unutulmaz bir destinasyon ziyareti için gönül rahatlığıyla zaman geçirebileceğiniz, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz yeni mekanınız Avec Hotel’de buluşalım…