0286 286 00 00

SPA & Masaj

KLASİK MASAJ
İsveç masajı da denilen klasik masajı tercih ettiğinizde, gündelik yorgunluğunuzdan ve sizi rahatsız eden sıkıntılardan kurtulabilir, gevşeyerek kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

THAİ MASAJI
Thai masajının temelini Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbı oluşturur.Thai masajı , stresi azaltıp yorgunluğu alır, kan dolaşımını da artırıp vücuda enerji verir. Yoğun çalışma hayatı ve stresli günlerin neden olduğu ruhsal ve fiziksel hasarı gidermeyi amaçlar. Thai masajında , esnetme ve germe yöntemi kullanılır.

AROMATERAPİ MASAJI
Bir çok otelin spa merkezinde uzunca bir masaj çeşitleri listesi ile karşılaşırsınız. Hangisini yaptıracağınıza bir türlü karar veremediğiniz durumlarda aromaterapi masajını seçebilirsiniz. Çünkü adından da anlaşılacağı üzere aromatik yağlar ve bitkisel özlerle yapılan bu masaj diğerlerine göre daha hafiftir.

SICAK TAŞ MASAJI
İş hayatında, trafikte, ya da özel hayatta yaşanan sorunların yarattığı negatif etkilerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Sıcak taş masajı yaptırarak bütün negatif enerjileri üzerinizden atabilirsiniz.

REFLEKSOLOJİ
Refleksoloji aslında bir çeşit denge masajıdır ve ayağa yapılır. Yani bu masajı yaptırarak kendinizi hem duygusal, hem de fiziksel olarak dengede hissedersiniz. Uzak Doğu geleneğinde bu masaj tedavi amaçlı da kullanılır.

DERİN DOKU MASAJI
Manipülasyonlarının temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masajdır. Terapi sırasında sert basınç uygulanarak kaslar üzerinde vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

BALİ MASAJI
Bali masajı,kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak rahatlama sağlar. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masajda özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşılır.

HİNT BAŞ & BOYUN MASAJI
5000 yıldır Hindistan’ da uygulanan “yaşam bilimi” olan Ayurveda’ nın içinden doğmuştur. Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması sağlanır. Hint baş masajı; üst beden, sırt, omuz, boyun, saç, saç derisi ve yüzünüze aromatik yağlarla uygulanan ve özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

SIRT MASAJI
Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

KESE & KÖPÜK MASAJI
Ölü deri tabakasının atılmasını, cildin daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Gözenekleri açarak cildi yumuşatır ve nefes aldırır. Kan dolaşımını hızlandırır